Bc. Lenka Trunečková

Lenka je maminka tří dětí, má vystudovanou psychologii a sociální pedagogiku a je chrličem nápadů. A jaká je její role v Uzlíku se dočtete v rozhovoru:

Vzpomínáš, jak Uzlík vznikal?

Začaly jsme se potkávat venku s podobně laděnými maminkami, kterým v Plzni scházelo místo, kde by mohly být s dalšími lidmi aniž by musely přemýšlet, zda o své dítě pečují tak, jak daná skupina uznává. A protože maminek hledajících respektující, přátelské prostředí bylo čím dál více, rozhodly jsme se tomu dát nějakou formu. Sepsala jsem stanovy, navrhla logo a už to jelo. 

Co jsi dělala před tím, než vznikl?

To by bylo na dlouho, pracuji od 13 let a mám zkušenosti z mnoha oborů a denně z nich čerpám. Nejvíce jsem si odnesla z práce pro neziskovou organizaci, která pomáhala dětem a mladým lidem, kteří nemohli vyrůstat ve své vlastní rodině. Prošla jsem mnoha pozicemi. Ale především jsem byla koordinátorka tvořivých dílen a pomáhala jsem zakládat terapeutickou školku, ve které jsem poté pracovala jako metodik. Spolupracovala jsem na deinstitucionalizaci ústavní péče v Pardubickém kraji. 

Co v Uzlíku děláš?

Mám na starost veškeré PR - web, facebook, instagram atd. Vytvářím grafiku. Starám se o fundraising - starám se o nabídku našeho eshopu, píšu dotace, komunikuji s nadacemi a partnery.  S Janou tvoříme personální oddělení, vedeme pohovory s novými zaměstnanci a členy. V souladu s naším posláním pracujeme na strategii spolku a krátkodobých i dlouhodobých cílech. Společnou prací je také sestavení harmonogramu, příprava velkých akcí a komunikace s úřady. Potkat mě můžete jako lektorku na malých umělcích a na větších akcích. Většinu času ale strávím za počítačem. 

Co tě nejvíc nabíjí?

Nejvíc mě nabíjí, když vidím, že je o naše aktivity zájem a dostane se k nám zpětná vazba. Také mě nabíjí, když mě tým podporuje v mých leckdy šílených nápadech a nezavrhne je hned v počátku. Díky tomu máme vlastní potisky oblečení, hry, adventní kalendář (v rekordním čase), atd. Díky tomu vlastně celý Uzlík vznikl. :-D

Co naopak vybíjí?

Administrativa a to, když lidé nečtou a ptají se nás na věci, které jsou v textu napsány. A taky pomluvy, které se nezakládají na pravdě. 

Je něco, co ti v době Covid-19 bylo líto nebo tě naopak potěšilo?

Především mi bylo líto, že jsme museli stopnout veškeré naše aktivity, protože harmonogram na 2020/2021 byl opravdu lákavý. Nejvíc jsem se těšila na Po stopách skřítků, protože je to moje srdeční záležitost už od dob, kdy jsem pracovala v terapeutické školce. Ale paradoxně to bylo také to, co mě nejvíce potěšilo. Protože jsem přišla s náhradním řešením formou hry, kterou si rodiče s dětmi můžou zahrát kdykoliv a kdekoliv a byl o ní obrovský zájem. Stejně tak o adventní kalendář. A to mě moc těší. 

Co Uzlíku přeješ do dalších let?

Nadšený a zapálený tým, který je srdcem toho všeho. A spoustu spokojených dětí a rodičů, kteří se budou rádi vracet.


Kontaktujte nás:

Uzlík, z.s., Střední cesta 1285/15, 326 00 Plzeň

E-mail: spolekuzlik@gmail.com                                            


Podpořte nás:

Pokud máte zájem přispět na naší činnost, kontaktujte nás, zde je náš transparentní účet:

2201426947 / 2010 

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!